Montaż i demontaż dekoracji świątecznych

Do oświetlenia oferujemy również akcesoria montażowe. Przeczytaj wskazówki i porady, jak przymocować łańcuchy świetlne, stalaktyty itp.

Mocowanie dekoracji świetlnej

Dekoracje oświetleniowe można przymocować do różnych obiektów, a do ich przymocowania służy kilka rodzajów elementów kotwiących, które zapewnią, że oświetlenie będzie mocno trzymane na miejscu i nie spadnie nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Opaski kablowe

Opaski kablowe są najczęściej używane do mocowania łańcuchów świetlnych lub stalaktytów świetlnych. Opaska kablowa to wąska wstążka wykonana z tworzywa sztucznego, którą można łatwo napiąć. Opaski kablowe znajdziesz w każdym większym sklepie z urządzeniami elektrycznymi - lub kupisz bezpośrednio u nas.


Drut stalowy

Można również użyć drutu stalowego do mocowania urządzeń i oświetlenia, takich jak łańcuchy świetlne, stalaktyty świetlne, sieci świetlne i kurtyny świetlne, które trzeba kształtować do pożądanego kształtu.

Zaleca się mocowanie co 10 cm za pomocą stalowych taśm mocujących. Szczególnie nadają się one do kurtyn świetlnych i różnych motywów, które mają większą wagę. Zazwyczaj ale wystarczy również zwykły drut wiążący.


Drut do wiązania

Drut wiązałkowy jest wystarczający na większość oświetlenia. W przypadku czarnych kabli zalecamy czarny drut i biały drut do białych kabli. Następnie pasy mocujące mocują oświetlenie do drutu.

Drut do wiązania musi być wyłączony, aby uniknąć skręcenia, co może spowodować zwijanie się dekoracji. Zazwyczaj używamy drutów wiążących na przykład pod okapem i rozciągamy do nich dekorację świetlną.

Zaciski SS piorunochronu

Najlepsze możliwe akcesoria do kotwienia, aby zapewnić proste linie. Instalujesz zaciski SS na fasadzie i przeciągasz przez nie druty wiążące. Idealny do parapetów. Zaletą tych elementów jest to, że nie trzeba wiercić w elewacji.

Akcesoria do kotwienia

Akcesoria do kotwienia służą do mocowania kabli, łańcuchów świetlnych i dekoracji oświetleniowych. Akcesoria do kotwienia mogą mieć kształt haka, za pomocą którego łatwo przymocuje się kabel lub ozdobę do ram okiennych, poręczy itp. Znacznie ułatwiają też montaż oświetlenia, ponieważ nie musisz zmieniać kształtu mocowania, jak w przypadku poprzednich typów kotew.

Akcesoria bezpośrednio od nas

W przypadku naszych produktów są również często spotykane systemy złączy EASY FIX lub HOBBY LINE. Te złącza wystarczy połączyć razem i przyśrubować. Ponadto oferujemy dużą liczbę przedłużaczy, rozgałęźników i innych sprzęgieł. Wszystkie te elementy przyspieszą instalację w możliwie największym stopniu. Jeśli nie wiesz, co robić, skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w projekcie lub zaproponują konkretne rozwiązanie.

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.