Oświetlenie świąteczne choinek i drzew

„Ile metrów łańcucha świetlnego potrzebuję, aby oświetlić drzewo o wysokości x metra?” Oto kilka małych wskazówek i instrukcji, które pomogą ci w wyborze.

Specjalizujemy się w oświetleniu choinkowym dla każdego drzewa. Z nami możesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiednie oświetlenie świąteczne. Postaramy się pomóc Ci na tej stronie. Jeśli jednak nadal nie wybierzesz - napisz do nas, a chętnie doradzimy: info@decoled.pl.

Oświetlenie świąteczne dla choinek i drzew

Przede wszystkim jest ważne, aby zdać sobie sprawę, jakie elementy są odpowiednie do użytkowania na zewnątrz do oświetlania drzew. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób lekceważy wybór oświetlenia wystarczającej długości lub nie wie dokładnie, jakiego rodzaju oświetlenie jest używane do dekoracji drzew. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że systemy oświetlenia zewnętrznego są narażone na bardziej wymagające warunki klimatyczne, ciepło, zimno, wodę i wiatr, a zatem muszą spełniać niezbędne warunki systemów zewnętrznych.

Warunki systemów zewnętrznych

  • podwójna izolacja produktów

Z nami masz gwarancję, że wszystkie elementy oświetlenia zewnętrznego spełniają te parametry! Zwracamy szczególną uwagę na trwałość i

  • IP44 (ochrona przed bryzgami wody)
  • niezawodny i trwały kabel
  • dioda LED powinna być dokładnie uszczelniona w poliwęglanowym wieczku

 bezpieczeństwo naszych produktów.

Oświetlenie dla dużych drzew - iglastych i liściastych

Do dekoracji świątecznej drzew najczęściej używane są łańcuchy świetlne. Gorąco polecamy nasz zmienny system EASY FIX dla dużych drzew. System ten jest wyjątkowy ze względu na prosty montaż i zmienność poszczególnych elementów, z łatwością sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom przy każdej dekoracji. Łańcuchy są wykonane z trwałego gumowego kabla, co zapewnia maksymalną elastyczność. Łańcuchy świetlne LED są odpowiednie dla drzew od 1 m do 20 m. Poszczególne łańcuchy świetlne można ze sobą łączyć i dodawać różne motywy świąteczne.

Niektórzy klienci pytają o kurtyny świetlne LED do dekoracji drzew. Kurtyny są jednak bardziej odpowiednie dla drzew iglastych, które mają wąski kształt, absolutnie nie nadają się do drzew krzewiastych. Zasłony są łatwe w montażu, ale efekt nie bywa powalający. Dlatego zdecydowanie zalecamy łańcuchy świetlne LED, które pozwolą na perfekcyjną dekorację korony drzewa i wyczarowanie prawdziwej świątecznej atmosfery.

Idealna długość łańcucha w zależności od wysokości drzewa

Nie ma dokładnej porady, która by jasno określała, ile metrów jest potrzebnych dla danego drzewa. Każdy ma inny gust i inaczej wyobraża sobie idealną choinkę. Istnieją jednak pewne zasady, które można stosować przy wyborze oświetlenia. Poniższa tabela przedstawia minimalny rozmiar i zalecaną całkowitą długość łańcuchów.

Zalecana liczba metrów łańcucha świetlnego dla drzew iglastych

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.